warsztaty renowacyjno-tapicerskie

w czasie 2 dni, w sobotę i niedzielę,  dowiecie się jak samodzielnie odnowić mebel i nadać mu czaderski wygląd. zapewne znacie powiedzenie „praktyka czyni mistrza” i tak też się to będzie odbywać. dużo, bo aż 14 godzin praktyki, ale na teorię też znajdziemy chwilę, przed przystąpieniem do działania.

będziecie pracować na przygotowanych dla was lub własnych meblach, które odnowione oczywiście zabieracie  z powrotem do domu. wszystkie materiały potrzebne w trakcie warsztatów są w cenie. przynosicie własną tkaninę obiciową, aby mieć taką, jaka wam się najbardziej podoba.

 

program warsztatów obejmuje:

·    wprowadzenie, podczas którego przyswajacie zasady bezpieczeństwa pracy z narzędziami stolarsko-tapicerskimi oraz poznajecie tradycyjne metody renowacji. poznajecie mebel, którym się zajmiecie, ustalamy  zakres i szczegóły prac.

·    rozpoczynacie prace rozbiórkowe i naprawcze tj. ściągacie powłoki z drewna, stare tkaniny, wykonujecie drobne naprawy i klejenie. przystępujecie do wykończenia drewna odpowiadającą wam techniką (do wyboru bejca, farba, lakier, wosk)

·    wymieniacie pasy, gąbki, wymierzacie tkaninę i przystępujecie do tapicerowania.

·    na podsumowanie czeka was i wasze prace sesja zdjęciowa (jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko), która pójdzie w świat poprzez www, facebook, instagram, you tube.

 

p.s.

koszt uczestnictwa to 380 zł/os.